IntoNation
від в 22/08/2018
52 переглядів

    Поліна Кравченко з Кіровоградщини вже кілька років поспіль  безуспішно намагається отримати офіцерське звання. В цьому році в навчанні їй відмовила Національна академія сухопутних військ ім. П. Сагайдачного, але приймальна комісія їй весь час пояснює, що не візьмуть на навчання тому що вона дівчина.

   Потрапити в Академію виявилося непросто
  Жінки успішно проходять військову службу в рядах збройних сил України, й на даний момент складають близько 22% від усього особового складу українських військ. Зрозуміло, серед них є й офіцери. Ось і наша героїня Поліна хоче вступити в академію, оскільки там є експерементальний курс з підготовки офіцерів, на який беруть невелику кількість учнів. За підсумком курсу випускники отримують офіцерські звання і можливості займати керівні посади у військах. Головною умовою курсу є наявність у абітурієнта рівня освіти «бакалавр».

   А така освіта у Полі є. У Поліни за плечима вже є закінчений університет, за фахом дівчина є журналістом. І має повне право поступати до військового ВНЗ на даний курс.

   Поліна навчаючись в Університеті, щорічно приходила в академію і пробувала вступити спершу на перший, потім на другий, а потім і третій курси. Але з навчанням по воєнці у неї щось не склалося.

   Дівчина мріяла про кар'єру військового дуже давно:

   - Я вирішила вступати до військового ВНЗ ще в 9 класі. Але так вийшло, що бакалавра отримала в іншій сфері. Вступати спочатку на курсанта і вчиться 4 роки в академії це безглуздо - велика втрата часу. А тут виявилося, що є однорічний проект для тих, хто має вищу освіту.


   Для дівчини така можливість отримати офіцерський погон була прекрасним шансом на успішне майбутнє і кар'єру, але з незрозумілих причин у неї це відняли.

Вступити поки так і не вийшло

Ось що говорить Поліна про те, що саме вийшло під час вступу:

 

    - Ми дзвонили в приймальну комісію, до останнього нам говорили, що все можна, мовляв поступайте. А в останній момент нас не взяли з поясненням, що жінки за цією спеціальністю не потрібно так як занадто небезпечна професія.

 

   Офіційна позиція вишу з цього питання дивує. Вони пояснюють ситуацію тим, що не взяли на навчання Поліну і ще кількох дівчат тому, що не можуть забезпечити гідні умови проживання в гуртожитку, оскільки дівчатам необхідно більше благ цивілізації для виправлення їх потреб. Формулювання звичайно вражає. В інших ВНЗ дівчата і хлопці живуть в гуртожитках в абсолютно ідентичних умовах і ніякої відмінності там немає. Навіть якщо це так, дівчата могли просто почати жити на орендованому житлі.

 

    Позиція НАСВ ім. П. Сагайдачного

   У приймальній комісії академії нам пояснили, що такий курс дійсно є, але дівчат туди поки що не беруть через брак умов:

 

   - Ми були б дуже раді, якщо б мали можливість навчати у нас на цьому курсі дівчат. Але проблема в тому, що немає відповідних гуртожитків. Дівчата мають більші потреби з точки зору гігієни ніж хлопці. Забезпечити необхідне житло ми поки не в силах, не вистачає ресурсів.

 

  Позиція НАСВ зрозуміла й логічна. Але вони не виключають, що на наступний рік ситуація може як то зміниться в позитивну сторону. Тому абітурієнткам радять спробувати щастя на наступний рік.

    Міноборони пообіцяло молодшому сержанту Поліні Кравченко, що бажану вишку вона все таки отримає. При чому не річним курсом, а пройшовши тримісячний курс найближчим часом. Правда дівчина переживає, чи буде це насправді.

    Хто така Поліна Кравченко

   Поліна народилася на Кіровоградщині, закінчила середню школу, а після хотіла піти до військового навчального закладу. Бажання зробити військову кар'єру у дівчини з'явилося ще до подій на Донбасі і відмовлятися від мрії вона не стала, війна дівчину не налякала. Але не склалося, довелося йти в екологи на рік, а потім пробувати вступити знову. В результаті не вийшло - так Поліну занесло на факультет журналістики. Їй захотілося бути в ролі кореспондента, що їздить на передову і спілкуватися там з військовими, готувати сюжети і показувати всі жахи війни людям. Закінчивши навчання, в 2017 дівчина підписує контракт з ЗСУ і відправляється працювати прес-аташе в мотопіхотної бригади, яка діє в зоні АТО. Але бажання вчиться по воєнки у дівчини не відпало, вона пробувала вступити знову і знову. Цього літа її надії знову зазнали невдачі. Ось що вона про це пише у себе в «Фейсбуці»:

 

  - Знову нас обмежують. Закон про гендерну рівність не до кінця гендерний. Приїхала, що б стати командиром взводу артилерійських підрозділів - кажуть неможливо. Тільки я чомусь почала службу з «неможливого» навідника гармати МТ-12. Якщо взяли до війська жінку, в контракті написали кар'єрний ріст і все інше, то будьте ласкаві ...

 

    Ця фраза дівчини-солдата явно говорить про те, що на її думку до гендерної рівності в нашій армії поки далеко. Дівчат навіть вчиться не беруть, та й пояснюють це тільки нездатністю забезпечити гідні умови для проживання.
    Зараз Поліна проходить контрактну службу в рядах ЗСУ, зараз вона командир відділення протитанкового взводу. Має звання молодшого сержанта і у товаришів по службі користується авторитетом. Чи вдасться їй отримати погон лейтенанта покаже час.

IntoNation.Kyiv

Опубліковано в: Суспільство
Подобається (1)
Завантаження...
1