Dushan
by on 11/08/2019
1,039 views

Френкі Запата (фр. Franky Zapata; 27 вересня 1978) — французький пілот гідроциклу, винахідник водного та реактивного флайбордів, засновник Zapata Racing. З 2012 року був зосереджений на розробці та виробництві персональних флайбордів для наземних і надводних польотів.

 

4 серпня 2019 року перетнув Ла-Манш з зупинкою на дозаправлення в середній точці на борту судна. Його 35-кілометровий політ з міста Sangatte у Франції до містечка Dover у Великій Британії був здійснений в супроводі трьох французьких вертольотів і військових кораблів подолавши відстань за 22 хвилини. Запата повідомив, що сильний вітер був однією з найбільших проблем під час польоту, пояснюючи, що винайдена ним техніка дуже чутлива до поривів вітру. За його словами, також існує ризик дестабілізації, коли вітер різко стихає.

 

Біографія
Френкі почав користуватися гідроциклом у віці 16 років. Він кілька разів вигравав чемпіонат світу RUN F1. Після довгих років експериментів він створив перший водний флайборд. 14 липня 2019 року Френкі Запата взяв участь у військовому параді, присвяченому Дню взяття Бастилії.

Like (2)
Loading...
2