Руслан Варвар
355 переглядів
ОСІННЄ РІВНОДЕННЯ — СИВОЯР, ОВСЕНЬ, СВІТОВИД
Осіннє Рівнодення є однією з чотирьох енергетичних точок року — весняне та осіннє Рівнодення, зимове та літнє Сонцестояння, які споконвіку відзначали наші Пращури як свята космічних ритмів Всесвіту.
Коли ми святкуємо дні Сонцестояння і Рівнодення, ми проявляємо своє шанування Землі та Сонцю, ми реалізуємо своє духовне життя в єдності з творчими силами Природи.
В космічному вимірі Осіннє Рівнодення є початком астрономічної осені — часу коли в Природі настають тиша і спокій, які сприяють зосередженості, схильності до перебування у стані тиші для розмірковувань про красу, гармонію Всесвіту і буття.
Наші Предки присвячували осіннє Рівнодення Сивояру — осінньому Сонцю або Світовиду чотириликому, божеству, котре, окрім всього іншого, уособлювало чотири сонячних прояви — зимове, весняне, літнє та осіннє.
Від наших Пращурів дійшов до нас звичай запалення Вогню в домівці від священного Вогнища. Цей Вогонь приносили додому з Капища або Святилища, де відбувалось свято осіннього Рівнодення, яке називали Сивояр, Овсень, Світовид, і запалювали ним домашнє Вогнище, або, як це робили в сиву давнину, посвіт-кабицю — вмістилище для дерев’яної скіпки, якою освітлювалося помешкання.
Обряди вшанування домашнього Вогню духовно налаштовують людину на прихід осені, спонукають відчувати Природу, що неодмінно покращує наше душевне й тілесне здоров’я.
В цей день молодь ворожила на Долю.
Ще один з прадавніх обрядів Осіннього Рівнодення — випікання короваю з пшениці цьогорічного врожаю, як символ добробуту і достатку. В давні часи громада випікала велетенський обрядовий коровай у людський зріст. Якщо за ним не було видно жреця, котрий славив Богів за врожай, то наступний рік мав теж бути врожайним.
Осіння пора якнайбільше годиться для перебування в стані тиші, оздоровчих духовних вправ та самоспоглядання, завершення поточних справ і планування майбутнього.
День Осіннього Рівнодення — час врівноважити в собі енергії, щоб створювати нове життя в гармонії.
Ми збираємо плоди нашої діяльності.
Ми усвідомлюємо відповідальність за свої діяння.
Ми даємо оцінку своєму творінню і собі, будучи відвертими з собою і відкритими для нових ідей.
Необхідно навчитися вмінню спостерігати, відчувати, довіряти відчуттям, щоб зрозуміти закономірності Всесвіту, бути в гармонії з собою і Світом.
День Осіннього Рівнодення — знайдіть свою золоту середину, щоб думки і дії створювали красу і гармонію всередині і зовні.
Вітаємо рідновірів та українців по крові з прадавнім святом Осіннього Рівнодення Сивояра! Хай завжди буде світло й затишок у ваших оселях. Бажаємо вам звільнитися від ілюзій і зовнішніх драм. Зичимо вам здоров’я, родинного благополуччя й достатку!
Слава тобі, Сивояре осіннє Сонце!
Розміри: 960 x 960
Об'єм: 243.04 Kb
Подобається (1)
Завантаження...
1